Nici liftingujące szkolenie - MedDiamonds Warszawa | Oferta

NICI LIFTINGUJĄCE SZKOLENIE

Szkolenie ze stosowania nici PDO w zabiegach nawilżających, rewitalizujących i liftingujących.

Zastosowanie Nici PDO i PLLA w zabiegach medycyny estetycznej

NICI PDO - Szkolenie podstawowe

Jak działają nici liftingujące?

Szkolenie z nici liftingujących pokazuje w jaki sposób oddziałują one na kondycję skóry, a tym samym stymulują produkowanie większej ilości kolagenu. Nici wykonane są z polidioksanonu, który automatycznie rozpuszcza się w tkance i wpływa na poprawienie się napięcia i jędrności skóry, jej elastyczności, a także dodatkowo pobudza syntezę kwasu hialuronowego wewnątrz organizmu.

Polidioksanol to silne syntetyczne włókno składające się z jednego lub dwóch skręconych włókien, które po pewnym czasie rozpuszcza się w tkankach. Efektem tego rozpuszczania się jest stymulacja produkcji kolagenu (tzw. proces neokolagenezy) i produkcje elastyny. Skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna, bardziej napięta i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co daje efekt zbliżony do liftingu. Dzięki tym niciom możemy też ograniczyć siłę działania mięśni mimicznych i uzyskać efekt zbliżony po podania toksyny botulinowej, tj. relaksację mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Po 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnego kolagenu i elastyny i trwa przez cały okres utrzymywania się nici tj. 180-240 dni. Efekty utrzymuję się nawet do 2 lat.

Zabieg z użyciem nici PLLA charakteryzuje się wysoką skutecznością, porównywalną do liftingu chirurgicznego. Nici PLLA Wykonane są z kwasu polimlekowego i są kompatybilne z tkankami organizmu. Kwas polimlekowy jest syntetycznym związkiem, który jeszcze do niedawna był stosowany przede wszystkim przy zabiegach ortopedycznych. Od pewnego czasu wykorzystuje się go z powodzeniem również w dermatologii estetycznej.
Jego działanie wiąże się głównie z silną stymulacją tworzenia kolagenu i włóknieniem skóry. To sprawia, że efekt zabiegu wygląda bardzo naturalnie. Podanie preparatu ma działanie korygujące zmarszczki i ubytki skóry. Kwas polimlekowy jest również używany do korekcji blizn i poprawy kondycji okolic oczu.

Wprowadzone nici tworzą podskórny szkielet, mocując tkanki na właściwym miejscu. Efekt pogłębia się po kilku tygodniach, kiedy nić zaczyna się rozpuszczać powodując stopniową biostymulację i biorewitalizację. Komórki zmuszone są do produkcji własnej tkanki, dzięki czemu efekty po zastosowaniu nici PLLA są naturalne i dłuższe. Skóra odbudowuje się powoli, co gwarantuje młody i naturalny wygląd-rezultatem zabiegu jest nie tylko uniesienie tkanek, ale także poprawa kondycji skóry -ujędrnienie i pogrubienie.

Szkolenia nici liftingujące

Nici liftingujące są obecnie jednym z ciekawszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Dają one bowiem możliwość uzyskania wyraźnego efektu odmłodzenia skóry, wygładzenia zmarszczek i gwarantują naturalny wygląd. Z pewnością korzystne będzie umieszczenie tego zabiegu w ofercie. Proponowane szkolenia z nici liftingujących gwarantują najwyższą jakość oraz pełen profesjonalizm wykonywanych zabiegów. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty w tym zakresie.

Zaawansowane techniki modelowania ust – profesjonalne szkolenia

Usta można powiększać, wyrównywać, unosić ich kąciki czy uwydatniać. Niezależnie od wybranego zabiegu, dla klientki najważniejszy jest efekt, który powinien spełniać wszystkie jej oczekiwania. Właśnie dlatego rozpowszechniamy zaawansowane techniki modelowania ust i zapraszamy na profesjonalne szkolenia. Dzięki nowym umiejętnościom kosmetologa każda klientka uzyska dokładnie taki rezultat, jakiego oczekiwała. Jej usta będą pełne, kobiece, o młodzieńczym wyglądzie. Doskonalenie kunsztu sprzyja poszerzaniu grupy klientów, warto więc inwestować w siebie i poszerzanie wiedzy.

Zapewniamy naszym kursantom wybór najlepszej jakości nici PDO, które przeznaczone są o liftingu różnych części ciała, a podczas szkolenia masz szansę wypróbować je na kilku modelach lub modelkach.

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

 • czym są wchłanialne nici PDO i PLLA

 • rodzaje nici i miejsca ich zastosowania

 • składniki aktywne i podstawowe działanie nici

 • wskazania i przeciwskazania do zastosowania nici

 • efekty zabiegów z użyciem nici

 • okolice, w których możemy zastosować terapię

 • omówienie technik zabiegowych

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

 • samodzielne wykonywanie zabiegów na modelkach pod okiem instruktora

INFORMACJE DODATKOWE

Czas trwania szkolenia: 8 godzin
Wielkość grupy: do 3 osób
Organizator zapewnia modelki, ale kursant może przybyć z własnym modelem/modelką.

Zadzwoń do nas: +48

KOSZT SZKOLENIA: 2000 zł

NICI PDO - Szkolenie zaawansowane

Szkolenie zaawansowane z nici PDO i PLLA rozszerzone jest o naukę teoretyczną jak i praktyczną implantacji nici haczykowych i stożkowych. Ich działanie powoduje natychmiastowy, bezinwazyjny, lifting skóry. Jak pozostałe nici dodatkowo stymulują one pracę kolagenu.

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

 • czym są wchłanialne nici PDO i PLLA

 • rodzaje nici i miejsca ich zastosowania

 • składniki aktywne i podstawowe działanie nici

 • wskazania i przeciwskazania do zastosowania nici

 • efekty zabiegów z użyciem nici

 • okolice, w których możemy zastosować terapię

 • omówienie technik zabiegowych

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

 • samodzielne wykonywanie zabiegów na modelkach pod okiem instruktora

INFORMACJE DODATKOWE

Czas trwania szkolenia: 8 godzin
Wielkość grupy: do 3 osób
Organizator zapewnia modelki, ale kursant może przybyć z własnym modelem/modelką.

KOSZT SZKOLENIA: 3000zł (netto)