Leczenie bruksizmu

Wyeliminuj negatywne skutki bruksizmu

Leczenie bruksizmu toksyną botulinową (botoksem) to metoda, która pozwala zmniejszyć nienaturalne napięcie mięśniowe w okolicach szczęki i żuchwy, co jest charakterystyczne dla osób cierpiących na zgrzytanie zębami. Działanie toksyny botulinowej powoduje relaksację mięśni, co pomaga w złagodzeniu napięcia i minimalizuje skutki bruksizmu.

Dlaczego warto?

Leczenie bruksizmu botoksem to skuteczny sposób na wyeliminowanie bólu, napięcia mięśniowego i uszkodzeń zębów wynikających z niekontrolowanego zgrzytania. Zabieg ten pozwala cieszyć się komfortem i zdrowiem jamy ustnej.

Co musisz wiedzieć?

Obszar zabiegu

szczęka, żuchwa

Czas trwania zabiegu

od 15 minut

Jak często powtarzać

kwestia indywidualna

Rozwiązany problem

niekontrolowane zgrzytanie zębami

Cena

1200 zł
Podczas szkoleń i zabiegów używamy najnowocześniejszego sprzętu mapy naczyń oraz detektora żył, aby zabiegi zostały wykonane bezpiecznie, a kursanci mogli zobaczyć cały układ krwionośny.

Efekty zabiegu: Leczenie bruksizmu

Efekty leczenia bruksizmu obejmują zmniejszenie bólu, napięcia mięśniowego oraz ochronę zębów przed uszkodzeniami wynikającymi z zgrzytania. Pacjenci mogą cieszyć się zdrowszą jamą ustną i większym komfortem codziennego życia. . Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych, oraz umiejętności i doświadczenia osoby wykonującej zabieg.

FAQ

Po oznaczeniu obszaru, który zostanie poddany leczeniu, specjalista precyzyjnie wstrzykuje toksynę botulinową w odpowiednie miejsca. Procedura jest stosunkowo komfortowa i zazwyczaj nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

  • Unikaj ekspozycji na słońce
  • Zrezygnuj z nadmiernej aktywności fizycznej na ok 7 dni
  • Zrezygnuj z jedzenia twardych pokarmów tuż po zabiegu

  • Ciąża
  • Karmienie piersią
  • Aktywne infekcje skórne
Porozmawiaj znaszym konsultantem i umów się na wizytę!
Rezerwuj zabieg
+48 518 050 317