Podwójny podbródek – jak się go pozbyć? | Meddiamonds Warszawa

Podwójny podbródek – jak się go pozbyć?

To niestety problem większości osób dorosłych, a w szczególności po 40. roku życia. Wówczas nasz organizm ulega sporym zmianom zwłaszcza, gdy przestajemy o niego dbać. Podwójny podbródek może mieć kilka przyczyn, dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi, by móc ostatecznie wykluczyć niektóre z nich. Podpowiemy również w jaki sposób można pozbyć się go raz na zawsze za pomocą medycyny estetycznej.

Skąd się bierze podwójny podbródek?

W zasadzie istnieje kilka powodów, które sprzyjają powstawaniu nieestetycznie wyglądającym fałdom spod naszego podbródka. Pierwszą i najczęstszą przyczyną jest otyłość, która może być spowodowana nieprawidłową i źle zbilansowaną dietą albo nadmiarem hormonów. Niezależnie od czynników determinujących, tłuszcz zaczyna odkładać się w okolicach szyi i jest on bardzo trudny w spalaniu. Wszystko za sprawą jego szczególnej budowy, gdzie nazywany jest inaczej tłuszczem brunatnym. Jego najistotniejszą cechą jest skupienie się wielu komórek tkanki tłuszczowej o bardzo słabym ukrwieniu, a w dodatku obejmuje je tkanka włóknista, przez którą proces spalania jest znacznie utrudniony. Z drugiej strony natomiast szybka utrata na wadze może przyczynić się do nieestetycznego obwisania skóry podbródka, co nadal będzie stanowiło nie lada problem i kompleks zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.

Inną przyczyną powstawania nadmiaru tkanki tłuszczowej na podbródku są uwarunkowania genetyczne, gdzie u naszych rodziców występował właśnie taka zależność. Wówczas różna ilość hormonów może powodować powstawanie coraz większych fałdek skórnych na szyi. Również proces starzenia się może wpływać na podwójny podbródek albo jego zwisającą skórę, która straciła pierwotną elastyczność, jędrność i młodość.

Jakie zabiegi na podwójny podbródek?

Przede wszystkim można wyróżnić działanie lipolizy ultradźwiękowej, która za pomocą specjalnej głowicy do masażu może przeciwdziałać zwisaniu skóry. Emitowane dźwięki i ciepło oddziałują na tkankę tłuszczową, a następnie przekształcają ją w płynną emulsję, która jest bezpiecznie usuwana za pośrednictwem cienkiej kaniuli. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i bardzo skuteczny, dlatego polecamy go szczególnie osobom, które od dłuższego czasu zmagają się z problemem podwójnego podbródka i nie są w stanie pozbyć się go wyłącznie stosując się do diety oraz uprawiając różnego rodzaju ćwiczenia.

Innym sposobem może być skorzystanie z lipolizy laserowej, która stała się równie innowacyjnym pomysłem na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wypuszczany promień laserowy dostaje się do zbitych komórek tłuszcza za pomocą drobnych nacięć w skórze, by następnie rozpuścić ścianki tkanek tłuszczowych. W ciągu kilku następnych dni jest ona wydalana z organizmu, a po samym zabiegu również można wrócić do formy po 2-3 dniach. Jednak w tym przypadku należy liczyć się z koniecznością zagojenia się minimalnych ran albo siniaków, aczkolwiek na pewno warto spróbować.

Ostatnim rodzajem lipolizy jest iniekcyjne modelowanie kształtu szyi, by pozbyć się podwójnego podbródka oraz przywrócić skórze jej dawną rozciągliwość i sprężystość. Zabieg ten jest również w pełni bezpieczny i nieinwazyjny, a polega na wstrzyknięciu fosfatydylocholiny, czyli substancji odpowiedzialnej za rozpuszczenie się tkanki tłuszczowej. Wówczas w miejscu iniekcji pojawi się stan zapalny, który jest zupełnie kontrolowany przez specjalistów. Komórki tłuszczowej przedostają się zatem do krwi, by kolejno trafić do narządu wątroby, a tam właśnie są rozkładane i ostatecznie wydalane z organizmu. Zabieg ten można powtórzyć po zaledwie miesiącu czasu, by efekt pozostał równie trwały na dłuższy okres.

Wymienione przez nas zabiegi są jednymi ze skuteczniejszych sposobów na pozbycie się podwójnego podbródka, gdzie zalega większa ilość tłuszczu. Natomiast, gdy zmagasz się również ze zwisającą i zwiotczałą skórą warto zapoznać się z naszą ofertą nici liftingujących PDO, które mogą pomóc Ci przywrócić Twojej szyi estetyczny i atrakcyjny wygląd.